Jirka1985

Rekvalifikace od pracovního úřadu

Vyhodili mě z práce a šel jsem se přihlásit na úřad práce. V jiné práci by mě přijali ale potřebovali by abych uměl s vysokozdvižním vozíkem. Mam právo aby mi pracovní úřád ten kurz zaplatil??? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Zeptej se přímo na úřadě práce, jaké rekvalifikace v současnosti dotují. U řízení VZV se mi to moc pravděpodobné nezdá, ale možná by byli ochotni učinit výjimku v případě, že máš možnost si sehnat zaměstnání. ÚP bude určitě požadovat, aby taková investice byla řádně podložená, takže počítej s tím, že od Tebe budou chtít, aby Ti budoucí zaměstnavatel potvrdil, že Tě skutečně zaměstná za podmínky, že budeš mít kvalifiklaci doplněnou o platné zkoušky obsluhy VZV.
Právo na to, aby Ti úřad kurz zaplatil, nemáš. Věřím ale tomu, že pokud Ti bude ÚP schopen pomoci, tak nějakou možnost najde.