Vicki

Rekonstrukce bytového jádra…

Chystám se rekonstruovat velmi malou koupelnu a kombinuju všelijaké možné varianty jak co nejefektivněji využít miniaturní prostor.Je možné přesunout záchod,který je součástí koupelny(od vedle stojící vany ho odděluje pouze umakartová stěna) na místo vany-cca o 20–30 cm a ze vzniklého prostoru kde byl záchod udělat sprchový kout?Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Rozhodující je možnost napojení WC na odpad.
Pokud to pujde vyřešit a nebude to bránit záměru, proč ne.

Další odpovědi
dudu

Rekonstrukci bytového jádra jsme před časem provedli následovně:

  • záchod jsme ponechali na původním místě, jen jsme položili dlažbu a na čelní stěnu dali obkladačky
  • v koupelně jsme pak zrušili vanu, do výše zárubní celou vykachličkovali /vč.zrušených dveří na WC/ a podlahu vydláždili.,, do rohu k WC se přesně vejde 90 cm pravoúhlý sprchový kout /s vyšší vaničkou kvůli potřebnému spádu odpadu/ a vedle lze s rezervou umístit 80 cm komodu s umyvadlem a zrcadlem s ovětlením. Voda a odpad k umyvadlu je veden venkem za kuchyňskou linkou. Na místo u bývalého vchodu na WC se vejde s rezervou pračka s horním plněním. Na stěne u vchodu do koupelny máme zavěšen eletrický trubkový radiátor. Akci jsme prováděli dodavatelsky za cca 55 tis. korun. Vše slouží k plné spokojenosti.

Renikled

Když jsem rekonstruoval, tak jsem pak potřeboval někoho na kompletní úklid, protože já nikdy nejsem tak precizní, abych vše dokonale uklidil. Proto jsem si v Praze našel firmu na úklid uklidprahacz .cz Byl jsem spokojený, a proto jsem se domluvil na pravidelném úklidu. Díky nim mám teď doma pořád krásně čisto.

Dvorka88

Dostal jsem byt po babičce v Brně a chtěl jsem tam nechat udělat novou koupelnu. Nakonec jsem se však rozhodnul pro předělání kompletního bytového jádra. Podařilo se mi totiž sehnat si na to i super firmu sedlacek-koupelny .cz , která mohla nastoupit v krátké době a hlavně to měla celé velmi rychle hotové.

Kamilovo

Taky jsme se nedávno odhodlali k rekonstrukci bytového jádra a možnost rekonstrukce svépomocí jsme okamžitě zavrhli. Chtěli jsme mít s manželkou opravdu kvalitně navrženou koupelnu, a tak jsme realizaci nechali na http://www.pwin­terier.cz/

klapalfr

Myslím si, že něco takového je určitě nejlepší nechat na nějaké firmě. My ve starém bytě dělali podobnou rekonstrukci a taky jsme si na to najali jednu firmu. Jestli se nepletu, tak se mi na ni podařilo narazit přes tento firemní katalog: https://trhpop­tavek.cz/