54www

Lze u nás těžit zlato s podnosem a lopatou v ruce?

Achci jít I řece a umýt zlato,které nevin,jestli

řekněte mi,že můžete těžit zlato v České republica s podnosem a loptou v race.

Znáte význam slova lopta? Lopta = míč.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Neřeknu. Podnos není rýžovací pánev a i když lopta je určená i ke kopání (na Slovensku), tak při těžbě zlata dle mého názoru NIC MOC. O „race“ ani nebudu spekulovat – myslíš třeba indoevropskou nebo část nějakého šampionátu? ;) :)

Jinak se pro zábavu chodí rýžovat zlatinky (dokonce se v tom pořádají i soutěže třeba na Otavě), ale to spíš zbohatneš v kasínu, než tímhle. ;) :D :D

Další odpovědi
fcoop

"A povědztě mi, Kefalín, čo vy si představujete pod takým slovom absurdný?“

Jinak – můžeš.
Nikdo ti bránit nebude.
Budeš první zlatokop,který vyrazí na zlato s tácem a míčem.

Drap

Lze, ovšem bez podnosu, ale s rýžovací pánví, nebo něčím podobným. Je u nás celá řada lokalit na kterých to lze vyzkoušet.. Dostatečně bohatá naleziště jsou však už za staletí téměř vyčerpaná. Najít skrytou zlatonosnou žílu je pro amatéra téměř nemožné. Živit se tím by však nebylo moudré, nebo spíše málo efektivní. Odborníci odhadují, že pokud to člověk umí a pracoval by celý měsíc deset hodin každý den, byl by schopen narýžovat zlato v hodnotě cca 1200 až 1500 kč, což se mi zdá jako měsíční mzda dosti slabé.
Další věcí je, že vše co je v zemi je majetkem státu. Pokud bych se tím chtěl živit, musel bych získat horní právo na danou lokalitu. Kromě toho, každý pozemek někomu patří a kopat, či přetvářet cizí pozemek je protizákonné.
Ale i přes to jako chvilková zábava to neni špatné. Osobně jsem to i zkoušel na několika lokalitách.

ivzez

S podnosem a míčem, dokonce ani s rýžovací pánví
a lopatou v ruce se toho v ČR moc nevytěží. Ani jinde v cizině.

Jestlipak tušíš, co je těžba?

Momentálně bys víc vytěžil/a, kdyby sis zopakoval/a češtinu.