Avatar uživatele
Bronzový

Řekli byste sami od sebe člověku, který pro vás hodně znamená (partner), "lásko"?

Nevím, mě to slovo nejde přes pusu, možná pro to, že mi odjakživa do hlavy tloukli, že tak mluví "cikáni" (<= nic proti), že je to banální, až sprosté oslovení, ale v knížkách, filmech, médiích se s tím často setkávám.
Dokázali byste tak někoho oslovit nebo oslovujete vy? Máte také nějaká "slovíčka lásky", která vám nejdou přes "hubu"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Řekli, bez problému. Ta hláška o cikánech je blbost. Jedná se jen a pouze o velkou upřímnost, které ne každý je schopen.
Byl jsem schopen takto oslovit milovanou bytost i v případech, kdy mně dotyčná lásku neopětovala.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Oslovení 'lásko' mezi partnery mi nepřijde banální ani sprosté.Jestli si tak mezi říkají mezi sebou cikáni nevím,já u nich slyšela jen 'hej more'.
Co jsem ale byla alergická na oslovení 'zlato' mezi partnery,to když si tak mezi sebou říkali švagrová se svým manželem,a to při jakékoli příležitosti a to i tehdy,když měli mezi sebou nějako vádu.Slovo 'zlato' pak zněko jako nadávka.


Avatar uživatele
Pokročilý

A proč bychom se netěšili?

...Lásko,
dej pět tisíc,
viděla jsem... jenom...
jdu si něco malýho koupit...
...Díky, Lásko


Avatar uživatele
Bronzový

Mě zase silně vadí, jak se znehodnotila věta - miluji tě ,mám tě rád/a.
Při odchodu kamkoli, při končení telefonního hovoru............


Avatar uživatele
Zlatý

Zástupná slovíčka, kdy dotyčného přímo nepojmenují, obvykle upřednostňují ti, kteří mají poněkud více těch lásek (miláčků, kočiček, broučků, zlatíček, medvídků apod ) - tak aby se nespletli. Když mi tak ale řekne manžel, vím, že to říká proto, co ke mě cítí - a nebo si o to říká "chvíle", ale jinak mě oslovuje sice zdrobněle, ale jménem nebo také nějakým roztomilým oslovením, které známe jen my dva.:-)

Btw - že by si cikáni říkali zrovna lásko, to se mi moc nezdá. Z těch jejich tlam slyším spíš kanálové výrazy a rozhodně ne láskyplné:-((


Avatar uživatele
Zlatý

říkat partnerce "lásko" není zrovna rajcovní a navíc slovo "láska" zevšední.Když slyším někoho takhle oslovovat tak se mi ježí srst


Avatar uživatele
Zlatý

Jsme s manželem 5 let a máme 3 děti. Nedávno jsme byli nakupovat, sebou dvě menší děti (obě vyfasoval tentokrát manžel:-). Každý svůj nákupní vozík. On vybíral pár věcí a hlídal děti, já běhala a nakupovala týdenní nákup potravin. Když jsem ho v půli nákupu zahlédla mezi regály, zavolala jsem na něj: "Lásko, prosím, vyber nějakou šunku!" a běžela jsem dál. (Pult s uzeninami je spíš jeho parketa než moje, a taky se mi nechtělo stát ve frontě.) Scénku zaslechla paní, která vybírala těstoviny. Otočila se po tom, na něhož bylo voláno "lásko", vidouc chlapa jak hora se strništěm na tváři a ověšeného dětmi, otočila se za volající - a zjistila, že na toho chlapa volala dcera její bývalé kolegyně. Druhý den mi moje mamka mailem psala, že se jí ozvala kolegyně a vyprávěla jí, jak nás viděla v obchodu. Prý musíme mít krásné manželství, usoudila z toho, co pár vteřin viděla a slyšela. Jiní se na nákupech hádají, my se oslovíme jako čerstvě zamilovaní. Moc se jí to líbilo. Myslím tedy, že není zač se stydět, toto a podobná oslovení klidně užívat. My je užíváme zcela běžně. Není to podbízivost tomu druhému, ani nám to ještě nezevšednělo. Každé takové slovo je jako pohlazení v každodenním shonu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Určitě mám slova, které neříkám, neznaméná to že nechci, ale nejde mi to přes pysk.
Problém je v tom, že ženy to chtějí slyšet.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1123
Zlatý marci1 872
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 462
Zlatý led 445
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.