jikus

Reklamuje mi jeden výrobek a následně by vracel větší množství materiálu z kterého je vyroben.Musím tuto reklamaci

z pošty vyzvednout a nebo on musí nejdříve doplatit Fa,kterou mi dluží už tři měsíce po spolatnosti?
Doplňuji:
Abyste rozuměl,řekl jsem mu,že reklamaci nepřijmu dokud doplatek Fa za převzaté zboží nezaplatí.Mám pravdu?

Chce vrátit jeden výrobek a následně větší množství materiálu,z kterého je vyroben.Zbylo mu a tak si vymyslel rekamaci.Cena tohoto zboží převyšuje částku,kterou mi dluží a tak bych mu musel ještě nějaké peníze vrátit.

Nejlepší odpověď
standa

Řekl bych, že otázku ´práva´ nebo-li „kdo má pravdu“, bych ve vašem případě dal v tuto chvíli stranou…, protože by to bylo jen takové teoretizování.

Teoretizování to nebude až u případného soudu. K soudu se bez žaloby nedostanete. A od podání žaloby (kterou stejně doporučuji podat) až soudnímu řízení uplyne spousta času…

Pokud mají ´věci´ (výrobek, materiál), které leží na poště, určitou hodnotu, tj. budete je schopen časem nějak jinak zpeněžit, tak bych neváhal a tyto ´věci´ si převzal.

Jsem si téměř jist, že tomu lumpovi tato situace bude vyhovovat a už se neozve.

Je na vás, abyste posoudil, zda budou existovat vážné důvody (zejména případná finanční ztráta z titulu, že vrácený výrobek či případně vrácený materiál již nebude jinak zpeněžitelný…), které by vás opravňovaly podat žalobu.

Pokud tyto důvody existovat budou, tak žalobu podejte, ake obávám se, že se bez asistence advokáta neobejdete ☹