javorkovam

Reklamovat plastová okna?

Dobrý den,
máme plastová okna a dveře už 4 roky a každou zimu se nám stáhnou, takže vzniká mezera, kterou profukuje a naopak každé léto se roztáhnou, takže se těžko zavírají a ničí se, protože se odírají, nehledě na to, že se tedy musí 2× ročně volat technici, kteří nám to seřídí. Záruka je na 5 let, takže nám to "zatím"dělají zdarma. Otázkou je, zda je tohle chování oken normální a nebylo by je lepší reklamovat a vyměnit. Mockrát děkuji za rady a dopovědi

Nejlepší odpověď
Sůwa

Bylo by zajímavé vědět, co na to říkají ti technici. Přece není normální, aby ke všem dodaným oknům 2 x ročně dojížděli a seřizovali je. Možnosti vidím dvě – buď se naučit seřizovat okna sami, nebo reklamovat a vytrpět zabudování nových oken, ale jiného typu, kde se podobné jevy neprojevují.

Další odpovědi
Hlada

Určitě to normální není. Tepelné rozdíly by mělo s dostastetečnou rezervou vyrovnat těsnění. Protože se jedná o opakovanou stejnou závadu, máte právo na odstoupení od smlouvy. Pošlete reklamaci doporučeným dopisem a požadujte výměnu.

Drap

Okamžitě bych odstoupil od smlouvy, a nechal si nainstalovat pořádná okna. Takováto roztažnost neni normální a je zapříčiněna výrobou z nekvalitních profilů.
Osobně jsem vyměnil okna asi na čtyřikrát v celém domě. Nikdy jsem žádný podobný problém neměl. Ty nejstarší mám nainstalovány asi 18 let.

anonym

Dobrý den.
Pokud platí reklamační lhůta, asi by to chtělo řešit záležitost rázněji. Příští rok záruka skončí a budete si muset stejnou závadu už zaplatit. Běžná funkce u plastových oken to v žádném případě není.
Doporučuji nečekat a záležitost vyřešit.
Držím palce, aby vše dopadlo pro Vás dobře a závada byla odstraněna, nebo okna vyměněna za kvalitnější.