skorpik2

Reklamace zboží?

Prodal jsem minulý týden flash disk. Bylo to osobní předání bez jakého koliv dokladu. Disk se na místě vyzkoušel a vše bylo funkční. Tak se předaly peníze a zboží. Teď se mi ale kupující ozval že mu disk nefunguje a že chce peníze zpět. Nemá na mě nic jen telefoní číslo. Musím mu vyhovět i když si disk třeba zničil sám? Děkuji

P.S.: Jestli náhodou někdo neví i jaký je to paragraf v obchodním zákoníku? Díky

Odpovědi
Funna

http://www.ha­rryho.info/pra202­.htm

na téhle stránce je to vysvětlené…dole máš pak v tabulce odkazy na příslušné paragrafy

Conchus

Pokud jste si nesjednali něco jako zkušební či záruční dobu tak asi nemusíš. V obchodech je asi 14 dní možnost vrátit zboží. Tohle může být také způsobeno špatným zacházením s výrobkem od kupujícího