gibba

Reklamace použitého zboží, její zamítnutí s argumentací na hygienu.

Dobrý den, zakoupil jsem přes schop inhalační přístroj. Doma jsem ho vybalil a zjistil že je přístroj už hodně „ošmataný“ prostě hodně používaný. Dal jsem ho tedy ihned k reklamaci že takový přístroj nechci. Prodejce mi to ovšem zamítl, že to s higienických důvodu nelze. To že je přístroj s druhé ruky, jsem si při původním nákupu ani nevšimnul. Tak se chci zeptat, zda na to u tohoto tipu zboží má prodejce právo, zvláště když může prodávat zboží z druhé ruky. Což očividně s higienických důvodu nevadilo a najednou to vadí při reklamaci? Pokud na to právo má, tak je lepší příště s přístrojem pořádně praštit o zeď… Dík za odpověď.

Odpovědi
autacek

Při prodeji na dálku můžeš v dané lhůtě od kupní smlouvy odstoupit bez udání důvodu. Evidentně povaha výrobku tomu nebrání

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

gibba

To jsem si také myslel, očividně to najednou jde. Zarážející je, že to je na Alze, kde musí pro ně být jedna taková reklamace úplné nic.