reklamace plastových dveří

Prosím můžete mi někdo poradit. 10.11.2007 nám pan Jurák – Němčice, jeho firma dělali plastové dveře. Vchodové dveře nejdou zamknout protože jsou tam špatné kovové konce. A ve dveřích od dvora máme 1 cm velkou mezeru. Pan Jurák nám je odmítá spravit, vždy se vymluví, že nemá čas. Dnes je 4.dubna a my musíme být stále někdo doma, aby se k nám někdo zizí nedostal. Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

No domnívám se, že pokud vám někdo dělal dveře 10.11.2007 tak už uplynula dvouletá zákonná záruční lhůta a tudíž není co reklamovat.

Další odpovědi
ReHu

Myslím, že záleží na tom, od kdy reklamaci řešíte a jestli to máte písemně doloženo.
Jinak se obávám, že to půjde řešit ještě hůř.
Pokud máte něco v ruce, šla bych zá právníkem, ten vám poradí co a jak.
Dost často mívají 1.konzultaci zdarma, nebo někde existují i poradny.
Také by šlo zavolat na ČOI a zeptat se tam.
Popř.také třeba televize – Černé ovce, Obč.judo apod.