smile35

Reklamace bot v CCC

V obchodě CCC mi uznali reklamaci a řekli mi, že si můžu vybrat jiné boty v té ceně, případně doplatit. Já chci ale vrátit peníze jako třeba v Deichmannu. Četla jsem, že nějaký zákon praví, že spotřebitel může požadovat vrácení peněz… Nevíte o tom něco?

Odpovědi
mojitek

no pokud je reklamace uznaná,tak peníze Vám vrátit musí-a to v plné výši.A nějaké případné výmluvy,že jste nedodal/a např.krabici ve které jste ty boty zakoupil/a-tak právě proto pouze výměna a né hotovost …jsou nesmysl.V každém případě Vám musí vrátit peníze v plné výši bez ohledu.

zzzzz

Prodávající má povinnost při uznané reklamaci buď věc opravit, nebo ji vyměnit za stejnou a pokud to není možné musí vrátit peníze. Pokud se vada vyskytne do půl roku, bere se automaticky jako vada výrobní, tedy rozpor z kupní smlouvou, a kupující má právo od smlouvy odstoupit a žádat vrácení peněz.
Doplňuji:
opr. s kupní smlouvou 🙂