OLDA321

Reklama na webu – živnost?

Zdravím, hledal jsem to všude, ale vždy je napsalné, že ji potřebuji nebo ne – pokud třeba nepřesáhnu 15.000 Kč za rok, tak ji nepotřebuji. Chtěl bych reklamu na svém webu.
Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
ivzez

Za příležitostný příjem nelze považovat příjem
získaný činností za účelem dosažení zisku,
byť by ten zisk byl jakkoliv nízký.

Půjde-li o opakovanou činnost provozovanou za účelem zisku,
můžete na limit 15.000 Kč zapomenout.

Reklama na webu – v některých případech
je nutné mít živnostenské oprávnění,
ale nejsem si jista, jestli ve všech případech.
(Např. pro Google Adsense bylo nutné.)

Ale přesně to zjistíte na živnostenském úřadu.

Další odpovědi
mosoj

Tak si ji tam dej.
Doplňuji:
Jó tak tady jsem to špatně pochopil. Omlouvám se.

McArthur

Jak píše ivzez, reklama na webu je obvykle opakovanou činností za účelem dosažení zisku a jedná se tak o živnost (volnou). Výše zisku není rozhodující.

V případě reklamy od Google se jedná o prodej služeb do zahraničí a k živnosti si připočtěte povinnost registrovat se (a platit) DPH. Google tuto povinnost nevyžaduje, ale finanční úřad a české zákony ano.