Meri

Regulární výraz pro palindrom.

Chci naprogramovat krátký analyzátor textů s palindromy a nemůžu najít správný regulární výraz pro palindrom

Nejlepší odpověď
annas

Vím, co je palindrom. Dověděla sei, co je regulární výraz, ale neumím programovat.
Ale něco jsem vám našla, třeba pomůže.

Hezkou a zcela neužitečnou ilustrací zapamatování je hledání palindromů (slov, která se nezmění, když je čtete pozadu). Tak například výrazu

\<\(.\)\(.\).\2\1\>

vyhoví právě a pouze pětiznakový palindrom (např. radar či rotor). První dva znaky slova si zapamatuje, za nimi následuje třetí libovolný znak, čtvrtý musí být stejný jako zapamatovaný druhý a pátý znak se musí shodovat s prvním..

http://www.ro­ot.cz/clanky/re­gularni-vyrazy-5/

Další odpovědi
marci1

Palindrom je regulérní český výraz pro slova nebo věty, které se čtou stejně zepředu, jako zezadu.

Orange

Nechápu co přesně chceš, ale rozdělil bych to na slova, každé otočil a pak porovnával dvě pole.

anonym

Rozhodně ne regulérní výraz ale cyklus bych na to využil. Ale jelikož nevidím ani kus kódu na tož tajíte programovací jazyk více vám poradit nemohu.