flodur

Regulační poplatek u lékaře, smí se to??

Při návštěvě lékařky jsem si nechal změřit krevní tlak- poplatek 30,– Kč
poto vzorek krve na obsah cukru v krvi opět 30,– Kč ,měla lékařka právo požadovat 2× 30,– Kč.Děkuji za jakoukoliv odpověď i třeba odkaz

Nejlepší odpověď
Mirdas

Stejná lékařka ve stejný den určitě nárok na placení regulačního poplatku dvakrát neměla.

Nechal jste si vystavit paragon o zaplacení?
_

Další odpovědi
Stingo

30 Kč se platí jednorázově, že jsi vešel do ordinace a že na tobě lékař provedl nějaký úkon.

magorvkleci

Metodický pokyn pro zdravotnická zařízení, zařízení lékárenské péče a zdravotní pojišťovny k aplikaci novely zákona č. 48/1997 Sb. v oblasti regulačních poplatků…platný od 1.1.2012

V jeden den může pojištěnec absolvovat i více návštěv u různých lékařů, kdy při každé této návštěvě je provedeno klinické vyšetření. Pak pojištěnec hradí za každou návštěvu poplatek ve výši 30,– Kč.

Pokud to byla stejná lékařka ve stejný den, taxi měl platit jen jednou.