simonka

Regulační poplatek 60,0 Kč se neplatí jedná-li se o:

Jak si mám vysvětlit pojem – regulační poplatek 60,– Kč se neplatí jedná-li se o: poskytování jednodenní péče na lůžku – tzn., že jste tam jenom přes den a ne i přes noc?
a dále poskytování příspěvkové lázeňské péče – tam se také neplatí poplatek 60,0 Kč – tzn., když vám lázně napíše lékař? nebo jak tomu mám rozumět, kdy se neplatí?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Jak je to s péčí na lůžku v nem.jen přes den,to nevím,ale v lázních se platí 60,–Kč denně i když je napíše lékař.

Další odpovědi
dohnalka79

KAŽDOPÁDNĚ každou lázeňskou péči si hradíte 60,–kč denně,byla jsem v lázních květen,dále při hospitalizaci v nemocnici si platíte taktéž 60,–kč denně i když jste tam strávila pouze 1 noc,vyjímku nemají ani důchodci či studenti,platí všichni (u dětí nevím,nemám zkušenost)jinak při každé návštěvě ordinace či každé kontrole u lékaře platíte 30,–kč bez vyjímky. Jednou ročně máte kontrolu u zubního lékaře zdarma.

baghira

Nemocnice: den příjmu a den propuštění se počítá jako jeden (pokud vás přijmou v pondělí a propustí ve středu, platíte 2×60).
Pokud vás přijmou do nemocnice a ve stejný den propustí, poplatek se neplatí.

U příspěvkové lázeňské péče hradí ubytování + stravu pacient, takže poplatek už nehradí. U komplexní LP hradí ubytování a stravu pojišťovna, takže pacient poplatek zaplatí.

tazatelka

Pokud Vás na jeden den hospitalizují, neplatíte nic, protože se platba za pobyt počítá za NOCI, proto se první a poslední den hospitalizace počítají jako jeden.

Za lázeňskou péči tzv. samoplátce regulační poplatek 60 Kč denně platit nebude, stejně jako ten, kdo je na tzv. příspěvkové lázeňské péči. Regulační poplatek ve výši 60 Kč se bude platit jen u KOMPLEXNI lázeňské péče.

Zdroj: http://www.laz­neluhacovice.cz/cz/pris­pevkova-lazenska-pece2011.php