jajape

registr dlužníku

dobrý den, kde se žádá o zrušení záznamu v registru dlužníků? děkuji

Odpovědi
standa

No nejspíš u provozovatele takového registru.

Pokud se však jedná o ´solidní´ registr, tak pokud dluh splatíte, tak budete z regitru smazán ´automaticky´ , samozřejmě v nějaké přiměřené lhůtě, která by měla být v řádu dnů, max. měsíce.

noen

Je třeba se písemně obrátit na regist s žádostí o opravu nepřesných či nepravdivých údajů, kterou můžete doručit osobně (nezapomeňte si průkaz totožnosti), poštou (žádost zaslaná poštou musí být notářsky ověřena) nebo prostřednictvím elektronické pošty na adresu klient@cbcb.cz (žádost musí být podepsána pomocí kvalifikovaného certifikátu.
Po Vašem oznámení o nepravdivých či nepřesných informacích budeme takové informace v případě potřeby dočasně blokovat a ve spolupráci s bankou se co nejdříve pokusíme zjednat nápravu. Nebude-li možno zjednat nápravu, CBCB nepravdivou či nepřesnou Informaci bez zbytečného odkladu zlikviduje. Pokud Vám do 30 dnů od převzetí žádosti neobdržíze zprávu o výsledku šetření považujte Vaši žádost za kladně vyřízenou.

Zdroj: www.cbcb.cz