Avatar uživatele
redhead

Referát o Islámu z jiného hlediska

Mám několik týdnů na to, abych zpracovala 10–15 minutový referát na občanku. Témata byla libovolná a já si vybrala Islám. Ráda bych k němu na začátku řekla nějaké zajímavosti, ale bojím se, že se budou spolužáci nudit. Kdybych je zahlcovala černými stránkami tohoto náboženství, zkrátka různých krutostí a násilností, které nám přibližují média, to by je asi alespoň trochu zajímalo. Já jim chci ale Islám přiblížit z té dobré stránky. Nechci jim vnucovat politiku, ani moc informací z Wikipedie. Chtěla bych jim svým referátem říct, že není pravda „co muslim, to terorista“. Jak ale na to? Existuje nějaká literatura, dokument nebo jiná možnost, jak tohle náboženství podat v lepším světle?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4245 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Na jednu stranu ti chválím, že ses rozhodla pro téma, které není ani pro tebe úplně jednoduché, ovšem na druhou stranu o to víc to bude i pro tebe složitější. Píšeš, že na přípravu máš několik týdnů a jeho prezentace by měla trvat 10–15 min, tak si myslím, že máš na přípravu času dost. Já jsem se nejvíc překvapivých a zajímavých informací o islámu dozvěděla od jednoho rodilého Afganistánce, od jednoho Jordánce, který má českou maminku, od vojáků ze zahraničních misí v Afganistánu, od jednoho uprchlíka ze Sierra Leone. Každý z nich měl jiný náhled, rodinný a společenský původ i náboženské cítění a porovnáváním informací jsem si za tu dobu udělala vlastní názor a dozvěděla se mnoho zajímavého. Někoho takového jistě ve svém okolí najdeš a dozvíš se co potřebuješ a co budeš chtít svým spolužákům sdělit.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Nemůžu ti odpovědět na tvou zprávu, nelze tě kontaktovat. Můžu tě s někým kontaktovat, ale nejde ti psát ani zde vnitřní poštou.

před 4245 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek