LADIS

Ředitelské volno na SŠ.

Ahoj, chci se zeptat kolik ředitelských voln na střední škole může udělit ředitel za celý rok ?

Nejlepší odpověď
annas

Vyhláška ministerstva školství stanovuje minimální počet vyučovacích týdnů, tím je daný i počet hodin v jednotlivých předmětech.

Průměrný počet týdnů určených pro výuku musí být minimálně 32, neboť jinak nebude dodržen minimální počet vyučovacích hodin stanovený RVP.

Prpto v období školního vyučování může ředitel školy ze závažných důvodů, zejména organizačních a technických, vyhlásit pro žáky nejvýše 5 volných dnů ve školním roce.

http://www.tydenik-skolstvi.cz/archiv-cisel/2012/06/­reditelske-volno/