Ředitelka mi od září 2011 sníží úvazek na 0,6.Moje výplata bude poloviční.Mám nárok na odstupné,když budu chtít odejít?

Na co mám nárok při snížení úvazku?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Pokud se bude jednat stále o HPP na dobu neurčitou, vaše nároky se nijak nemění. Samozřejmě máte nárok na odstupné, pokud budete odejita. Odstupné i jiné náhrady se budou ovíjet od toho, jakou mzdu budete pobírat, počet odpracovaných hodin není rozhodující.

Další odpovědi
standa

Když budete chtít odejít Vy, tak nárok na odstupné nemáte a velikost prac.úvazku na to nemá žádný vliv. *)

Při sníženém úvazku máte nárok úplně na vše jako při normálním úvazku, pouze jsou některé „nároky“ menší úměrně k velikosti tohoto úvazku…, zejména finanční ´nároky´.

Ale například dovolená se vám krátit nebude, budete mít pouze nižší finanční náhradu za nezkrácený počet dní dovolené.

*) nárok na odstupné budete mít pouze tehdy (jak správně píše Jambalaya), když iniciativa výpovědi bude na straně zaměstnavatele…