Gollumek.88

Recepty na nepečené cukroví

Ahojda,
blíží se ty proklaté Vánoce, ale i přesto bych chtěla dělat cukroví. Problém je ten, že nemám ani remosku ani troubu. Máte někdo nějaké osvědčené recepty na skvělé nepečené cukroví? Jediné, které mě zatím napadlo jsou vosí úly a rumové kuličky.

Díky za pomoc při vymýšlení :))

Odpovědi
anonym

Třeba tady.

Zdroj: http://recepty­.vareni.cz/vyh­ledavani/?q=ne­pe%C4%8Dene+cu­krov%C3%AD&se­arch=1

ReHu

Nejraději máme:

do sušené švestky vložit oloupanou mandli a namočit do čokolády. Rychlé a moooc dobré 🙂

Větší balíček strouhaného kokosu smíchám se Salkem a nechám chvíli odpočinout. Do hmoty vkládám větší lískové oříšky a obaluji v kokosu. Mňam.

Vosí úlky můžem obměnit vloženým kouskem ananasu. Myslím kousek ananasu a doplnit krémem.

To tu uvedla jedna uživatelka – bohužel už nevím, která 🙂.

Mezi 2 piškoty plátek banánu, napíchnout na párátko a namočit do čokolády.

Jednoduché, rychlé a jedlé 🙂.

Roláda s kokosovou náplní:
250 g mletých piškotů, 100 g moučkového cukru, 2 vejce, 30 g kakaa, 1 lžíce rumu. Vypracujeme tvárnou hmotu, rozdělíme na dva díly, každý položíme na alobal a vyválíme. Na každý dáme vyválený bílý plát (140 g másla, 100 g moučkového cukru, 120 g kokosu) a svineme do rolády. Necháme v chladu ztuhnout, pak krájíme.

Toto jsem vyčetla, ale ještě nezkoušela 🙂.

http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&ex­pIds=17259,2721­3,27816,27937&xhr=t&q=ne­pe%C4%8Den%C3%A9+cu­krov%C3%AD&cp=10&pf=p&sc­lient=psy&aq=0&a­qi=&aql=&oq=ne­pe%C4%8Den%C3%A9+cu&gs_r­fai=&pbx=1&fp=­5168b8783ca2e700

ReHu

Ještě mě napadlo, to vyzkouším teď: koupit upečené košíčky a naplnit je krémem. Dostala jsem tip na krém > min 60 min vařit plechovku Salka a po vychladnutí ho našlehat s máslem – Pozor na stejnou teplotu.
Ozdobit je lze třeba počárkovast čokoládou, nebo polít celé nebo sypání či perličky, oříšek apod. 🙂.