Řeč zvířat, jak se dorozumí?

Když zakuká kukačka v českém lese a uslyší to kukačka v německém lese, bude ji rozumět?
Jak se vlastně dorozumí? Učí se taky jazyky?

Nejlepší odpověď
anonym

když zakuká kukačka v českém lese tak kukačka v německém jí stoprocentně neuslyší,a zvířata se umí domluvit,kočičky mnoukají,pejsci štěkají,a podle toho jak štěkají pozna pejsek na pejskovi co chce,když pejsek na jiného vrčí tak se mu něco nelíbí,taky mají různé zvuky ke svádění a páření,zkus si někdy pustit program Animal planet,je to hodně poučný kanál

Další odpovědi
Drap

Tak jak píše burak. Jen zajímavost : Pžed časem jsem viděl nějaký dokument ornitologů, a tam dokazovali, že někteří ptáci mají část zvůků odlišých, podle lokalit kde žijí

www

Doporučuji knihu Jak se dorozumívají zvířata.
Způsobů je překvapivé množství, jen namátkou:
Optické signály (postoj, barva..), zukové signály, chemická řeč, ultra i infrazvuk, zkrátka nepřeberné a člověku často těžko pochopitelné a vysvetlitelné způsoby.
Ve všech těchto způsobech mají ovšem i svá místní nářečí, kterým však zakrátko v novém prostředí porozumí. Navíc to jsou většinou cestovatelé a ty dialekty si zvířata již dávno osvojila.
Odpověď typu Burak pak vychází z pouhé neznalosti života zvířat, sorry 😉.

Zdroj: Studium

Lucijej

Jak řekla burak neuslyší se :o)
Ale za to pěnkavy jsou proslulé svými jazykovými rozlištnostmi.
Když zazpívá francouská pěnkava, tak na ni ta česká bude koukat jako blázna. Dokonce jsou rozdíly mezi pěnkavami v Čechách a na Moravě (zejména z okolí Ostravy) ......... a to naprosto vážně.

led

„Podľa Biblie sa ľudia rozhodli postaviť mesto a vežu až do neba (Babylonskú vežu) aby dokázali, že ich moc je podobná moci Božej. Bohu sa to nepáčilo, a preto rozhodol: „pomäťme tam ich jazyk, aby nik nerozumel reči druhého“. Tým sa nemohli dohovoriť a následne vežu dostavať. Odvtedy vraj ľudia hovoria rôznymi jazykmi. "
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Ba­bylonsk%C3%A1_ve%­C5%BEa_%28Baby­lon%29
Na rozdiel od ľudí, zvieratá nestavali Babylonskú vežu, takže nebola príčina vytvoriť ďalšie reči, aby nik nerozumel reči druhého…
Preto zvieratá jedného druhu sa dohovoria bez ohľadu na to, či sú z ameriky, Japonska, alebo od nás. Prirodzene sú odtiene aj v ich "reči“ ako píše Drap.

anonym

No já posledně taky vrčel na jednu cizinku a jaksi nepoznala, že ji svádím. Takže jak to poznají ta zvířátka? :DD

anonym

Nemáš vrčet, ale vrtět (ocáskem), to by tvoje úmysly byly čitelnější ! :))

anonym

no my lidé mame řeč a protože jsme nejvivinutější savci na planetě tak máme několik jazyků,musíš zjistit jakým jazykem mluví cizinka a pak jí zavrnět v její rodné řeči a bude ti rozumět

bolak

http://www.top­zine.cz/wp-content/upload­s/2010/05/CZ_Styl_Te­tovani_SplitJa­zyka2.jpg