wetoweto

Realita dnešní doby, nebo idiot?

Dobrý den, mám otázku. Myslíte si že je v pořádku, že bývalý manžel přítelkyně právě založil své 8 leté dceří profil na facebooku? Přítelkyni háže stále klacky pod nohy. Její starší dceru už si díky notebooku a chytrému telefonu zpracoval k obrazu svému a ted začíná i s tou mladší.. Co si prosím o tom myslíte vy? Děkuji za názory.
Doplňuji:
Děkuji za názory. Jen pro doplnění chtěl bych vědět váš názor na to jestli je v pořádku, že dospělý člověk založí svému dítěti v jeho 8 letech profil na fb a je jí tam 23 let. Prosím nerozebírejte jetsli mají děti patřit matce nebo otci, opravdu tu situaci neznáte. Všem co to pochopí děkuji.

Nejlepší odpověď
Reezo

Oba jsou její rodiče a oba by se měli podílet na výchově dítěte… Podle toho jak to chodí v tomhle státě, tak dítě dostane ve většině případů matka. (coz je dost nespravedlive) Kolikrát se i stane, že matka nechce otce, aby se s dítětem setkával. Z pozice muže to vídím tak, že si vytváří příležitosti a aspoň nějaký vztah k dítěti. Myslím si, že si navzájem snaží dokázat, kdo má větší vliv na děti. Možná by pomohla obyčejná konverzace mezi těma dvouma a vyjasnilo se vše co by bylo potřeba.
Doplňuji:
Myslím si, že facebook pro 8 letou holčičku může být spíše škodlivého charakteru. Vezmem v potaz nebezpečí a nástrahy, které čekají na internetu. Dcera, by měla být proškolena v bezpečnosti na internetu. Já osobně, bych nedoporučoval dělat tak brzy facebook. Když to zase beru z role otce, tak bych udělal cokoliv, abych měl co nejvíce času se svím dítětem a čas a prostor ke komunikaci. Člověk je hodně záhadná bytost, protože nikdy přesně nevíme co se tomu druhému skutečné honí hlavou.

Další odpovědi
cochee

Samozřejmě idiot a navíc – sám na FB nejsem, ale není tam náhodou nějaká hranice věku? Já mám dojem, že jo a 8 let to rozhodně není. Takže nedodržení pravidel, FB by měl profil na požádání odstranit.

mosoj

Všechno se dá „zneužít“. V tomto případě zřejmě šikovně využil neznalosti druhé strany.

huxa

Jak víš, že ho založil on? Přímo ti to řekl? Jesltiže tam jsou fotky jeho dcery, nehlásil bych to na facebooku, aby tento profil zmazali, popř. řekl otci, aby ho zmazal. Jestliže tam nejsou její fotky, kde je problém? Existuje nespočet lidí se stejným jménem a jesltiže je jí tam 23, není to ona (jestliže z fotek nelze poznat, že je jí 8 let).
Jesltiže koupil dceři notebook a smartphone, v čem je problém? Z matčiného pohledu to je maximálně žárlivost, normální člověk by byl rád, že nemusí dítěti kupovat tyto věci on, ale koupí je za něj někdo jiný. Dítě nelze koupit či uplatit, maximálně na jeden či dva dny, potom zapomene, že ste mu třeba zaplatili dovolenou, ale stále si bude pamatovat, jak se k němu daná osoba chová/chovala. Takže co bych doporučil dělat? Být si s dětmi naprosto upřímní, jestliže se s nimi chceš sblížit a být pro ně mužský vzor, mluvit s nimi o svých problémech, o jejich problémech, místo křiku raději odejít a až budeš klidný, znova dojít a popovídat si o dané věci s nimi, klidně s nimi promluvit (ale nesmí to být takový ten nucený pohovor, musí o něj stát i druhá strana) o jejich pravém tátovi, že se vám zdá, že si starší dceru tím kupuje, atd. (toto platí i pro jejich matku samozřejmě)
Jak jsem již psal, u dítěte je důležité mít důvěru a dobře s nimi zacházet, za toto vás budou mít daleko radši, než když jim koupíte vilu a do ní vše, na co si vzpomenou. Tímto si akorát na pár dní vytvoří lásku k danému předmětu, ne k osobě.
A ještě k tomu Facebooku, jestliže jsou tam její fotky a otec jej nebude chtít zmazat či něco pro to udělat, prostě bych k němu došel a vysvětlil mu to ručně, stručně. Násilí nic neřeší, ale toto by nebyl daný případ.

anonym

Lidé se rozvádějí většinou proto, že si spolu nerozumí. Potom si navzájem házejí i klacky pod nohy.
Můj názor je, že řešit takovou otázku, je prkotina. Není tolik důležité zda osmiletá holka má profil na FB. Spíš se nabízí otázka, zda ho tam má, protože ho chtěla, a proto jí ho otec zřídil, nebo zda to byla otcova iniciativa (a tomu nevěřím). Dnešní děti jsou touto technikou naprosto poblázněné a je s podivem, že noťasy si nevozí spolu s miminkem i maminky z porodnice. Moc se mi tu líbila otázka Illines, proč se lidé dívají divně na jejího synovce, když nemá ani počítač, ani mobil a jinou podobnou techniku. Spousta lidí je takovými možnostmi naprosto zblblá, takže samozřejmě i děti ve škole se chlubí tím, kdo je na FB atd. Řekla bych, že aktivita v této věci vznikla spíš na straně dcery.
Zpracovat si dítě na svou stranu jenom díky technickému vybavení není z dlouhodobého hlediska dost dobře možné. Vaše přítelkyně by se měla soustředit na praktickou stránku věci a měla by se snažit být dcerám dobrou mámou, ať si otec dělá co chce. Nebojte obě holky jednou vyrostou a budou se dívat na vše jinak.
Teď nemá smysl otce osočovat, že „uplácením“ si dětí se je snaží dostat pod svůj vliv. Spíše bych to obrátila tak, že bych klidně po takovém jeho počinu zvedla telefon, poděkovala mu za to, že dceři pomohl, a současně bych mu sdělila, že bude ale potřeba, aby jí zaplatil nové boty a bundu na zimu.
Uvědomte si oba, že dnešní děti mají kapku jiné záliby, než panenky. Pokud je otec ochoten se o své děti starat a leccos, co matka nemůže, jim koupit, tak toho využijte ve prospěch dětí, ale snažte se, aby to byla z jeho strany praktická pomoc.
Doplňuji:
Ta doplňující informace ale na celý případ vrhá jiné světlo. Tohle může malou slečnu hodně poznamenat, a to na celý život. Zkuste otci poslat dopis, kde ho požádáte o vysvětlení, proč věc řešil právě takovým způsobem. Není málo případů, kdy děti jsou prostřednictvím internetu obtěžovány pedofily a úchyly. Toto zřejmě otec nedocenil. Napsala bych mu, že ho žádám, aby tento profil z FB odstranil, případně data opravil. Poslala bych tento dopis i na sociálku. Pochopte, že skončila pro Vaši přítelkyni doba, kdy si mohla dovolit být uražená a kdy nekomunikovala. Teď naopak to bude chtít cílevedomě řešit všechny problémy a když to nebude fungovat, tak zajít třeba tak daleko, že otci necháte soudně zabránit ve styku s dětmi.

zjentek

no hlavně a v první řadě, pokud ti opravdu jde o ty „cizí“ děcka, tak jim dej min. hodinu svého času denně, aby jsi jim měla dostatek času vysvětlit vše ve vztahu k penězům a naučit je vztahu k penězům. To máš tak nejlepší investici do toho, aby jsi se nemusela třepat strachy, zda svou bývalou ženu i s tebou strčí před dětma do kapsy nějaký bývalý manžel penězi ,) ..jinými slovy- vychovej je, jak chceš, aby byly vychované
Doplňuji:
důležité je, co chtěj ty děti. Pokud mají radost z otce a z toho, co pro ně dělá (profil dle představ té holčičky atd.), tak by z toho matka měla těžit taky a jít ve volném čase s přítelkyní (v tomto případě s tebou) někam do kouta plést svetr ,)

terry

To mi nepřijde normální.