Reakce lékařů na ošetření problému za který si může pacient svou nezodpovědností.

Otěhotněla jsem 8.týdnů po druhém císařském řezu. Neudělala jsem to schválně , ale stalo se a dítě si nechám. Narážím teď na neustálou neochotu lékařů , kteří nade mnou nevěřícně kroutí hlavou(v životě nikoho tak nezodpovědného neviděli a nejradši by mě celé náklady nechali zaplatit). A tak si říkám, co dělají třeba takoví chirurgové, kteří se úrazy z nezodpovědnosti zabívají každý den? Nebo třeba jak se chovají onkologové ke kuřákům? Nebo diabetologové k obézním? Opravdu i ostatní lékaři v jiných oborech se chovají takto k pacientům, kteří si svůj stav způsobili sami?

Nejlepší odpověď
mosoj

Je to samozřejmě vaše rozhodnutí, nečekejte ale pochvalu od lidí, kteří ví o co se jedná. Navíc když bude třeba, budete je volat na pomoc.

Další odpovědi
hanulka11

je fakt, že někdy od lékařů slyšíme co bychom slyšet nechtěli, ale takto ohrožuješ jen sebe a své nenarozené dítě…hlavně, aby vše dobře dopadlo …vím co říkám měla jsem 2 císaře sice 4 roky po sobě…

Michal1N

z toho co se u lékaře dozvím (hlavně sestry jsou někdy příšerně chytré :) vyberu co potřebuju, zbytek musím vypustit (asi natrénováno od tchýně :), jinak bych dost často s léky kupoval i silné uklidňující prostředky 🙂