Rokio

Ráno mívám docela často halucinace v podobě zvonění. Nevíte, co to znamená?

Relativně často hned po probuzení mám halucinace, a to konkrétně halucinace nepravé neboli pseudohalucinace. Slyším intenzivní zvonění, které skončí, jakmile vstanu z postele. Přitom má rodina říká, že nikdo nezvonil a já své rodině věřím a po opakovaných stavech jsem si to začal i já sám uvědomovat, že ty zvuky neexistují, aniž bych se rodiny na to zeptal. Projevy mám už pár týdnů.

Nevíte, co je to za nemoc a kterého odborníka bych měl navštívit, abych se těch zvuků v mé hlavě zbavil?

Nejlepší odpověď
Anikitos

Nejedná se o syndrom vybuchujjící hlavy?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Syndrom_ex­ploduj%C3%ADc%C3%AD_hla­vy

https://darktow­n.cz/5-desivych-nahravek-zaznamenanych-behem-spanku/
(3. je syndrom vyb. hlavy = ale může mít různé formy).

Další odpovědi
Tw!st

Třeba je to sousedův budík. Já si zase dlouho myslel že mi hučí v hlavě když si jdu lehnout a později jsem zjistil že soused každý večer pouští filtraci u bazénu 😁

Kryšpín

To je šestý smysl a předtucha že budou nové volby

Edison

Stejně, jako jiné systémy, i lidský organismus se při usínání vypíná a při probouzení zapíná. Přesněji některé jeho systémy. A to většinou asynchronně. Proto často a u mnoha jedinců může docházet k nejrůznějším projevům prakticky ledasčeho. Jedním je ranní erekce u mužů, nebo např. při křísení jako první staruje sluch, pak zrak… mnohdy se stává, že při křísení člověk už vnímá, ale zachránce se může domnívat, že postižený je po smrti. A mnoho dalších příkladů.

EKSOT123

Možná něco podobného se mi stalo před 30-ti lety. Byli jsme s kamarádem na břehu rybníka u lesa. Najednou jsem zaslechl? praskot z lesa, jakoby tam běžel nějaký srnec. Napínal jsem sluch a ono se to stupňovalo a bylo slyšet velmi zřetelně. Kamarád ale nic neslyšel. Jestli to byla halucinace celé, nebo jsem opravdu na začátku něco zaslechl a halucinace bylo až to pokračování, těžko říct.
Častěji mívám zrakové halucinace. Tak jednou za dva roky, se mi stane, že velmi sugestivně rozeznávám např. na skalní stěně, nebo opadávající omítce na zdi nějaký obličej.
Třetí skupinou jsou sny při probouzení. Občas už jsem probuzený, ale sen doznívá tak silně, že se musím rázně vžít do reality a vše ze snu zapudit. Ha? Nestojí to za pokus? (Nezoufej, někdo je na tom podstatně hůř – schizofrenici atd.)

ivzez

Slyšet ráno, na kdy má hodně lidí nastaveny budíky, zvonění,
podle mne nemusí znamenat halucinace.
Může to být podvědomá reakce na situaci s budíky.

Halucinace je nutné řešit s lékařem.

evelyne

Nemusíš navštěvovat odborníka… Zajisti si kadidlo a nejlépe o uplnku s ním vyčisti dum či byt… pokud se toho bojíš sežeň si někoho kdo čistí bydlení… pomužeš tím i rodině…

Rokio

ivzez: Proč? Dříve jsem měl pseudohalucinace a lékař to nepovažoval za nic tak hrozného. Prostě se zeptám okolí, jestli ty hlasy skutečně existují a když řeknou že ne, tak se omluvím a jdu dál. Rozhodně to není nic, kvůli čemuž by se museli brát silná antipsychotika.