GABKA 80

Ráno jsem zapnula notebook a nejede mi klávesnice. Některá písmenka napsat jdou, ale většina vůbec nereaguje. Poradíte?

Ráno jsem zapnula notebok a nejede mi klávesnice. Některá písmenka napsat jdou,ale většina vůbec nereaguje.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Může mít opravdu MNOHO příčin a MNOHEM LÉPE by se odpovídalo, kdyby byla konkrétnější (značka NTB, OS atd.)

Trošku na ukázku počínaje:

  1. NTB se uvolnila (posunula) kšíra spojující klávesnici se základní deskou.

přes

  1. Chyba v BIOSu/UEFI

nebo

  1. Nateklo ti „něco“ do klávesnice (typicky kafe)

či

  1. klávesnice dosloužila

až po

  1. NTB je starší kousek (5+ let) a máš Windows 10.

Aktuálně mi smrdí za zády stařičký HP Pavilion Dv6 mého výčepáka – shodou okolností (?) i jemu DNES po zapnutí mu hlásí chybu v BIOSu, do kterého se NEJDE ani dostat a nelze ho ani přinutit resetovat CMOS (i po vyndání baterie!!) a načíst defaultní hodnoty (o spuštění utility na opravu BIOSu nemluvě).

Je to jen „konspirační teorie“, ale mnozí tvrdí, že v tom má prsty Microsoft (W10) spolu s různými fízlovacími agenturami USA (především NSA), který se nenápadně snaží vyřadit z oběhu starší HW (jelikož ještě není plně přizpůsoben šmírování ve spolupráci s W10 – aby se umožnila na dálku absolutně nekontrolovatel­ná/nezjistitel­ná vláda nad tvým zařízením), protože novější typy už hardwarově podporují nekontrolovatel­né/nijak detekovatelné ovládnutí systému na dálku. (Myslím že u Intelu to plnohodnotně to jde až od architektury Skylake – se často píše. Ne že by sis na toto téma někde něco vygooglila, toto téma strýček Google pochopitelně skoro nezná a jsi odkázána na JINÉ zůsoby informačního miningu – jde prostě o to samé, z čeho je obviňován Huawei. Dnes (přesněji VČERA) problém se zapnutím NTB má až podezřele mnoho lidí) ;) :D)

Anebo je to úplně prosté – opravdu to je prostě jen jedna z mnohých zprasených aktualizací W10, co chtít od programátorů z rovníkové Afriky a Pandžábu, že? (když se Microsoft těch dobrých, ale „zbytečně drahých“ amerických zbavil) ;) :D

Každopádně ať je již příčina jakákoliv, tohle se „na dálku“ opraví VELMI těžko – budeš muset zajít za někým, kdo tomu rozumí. Třeba servis. :)

Dochy

alienovy body 3 a 4 považuji za nejpravděpodob­nější. 1 – posunutá kšíra – odpovídalo by příznakům, ale pokud se v tom někdo nešťoural tak je to téměř nemožné.

Klávesnice do ntb se ale zpravidla dá relativně snadno koupit a vyměnit (relativně – podle typu a podle zkušenosti uživatele), případně dočasně či trvale nahradit nějakou USB či BT klávesnicí