sowa

Rakytník ve volné přírodě

Kde roste v Praze volně rakytník ? Je dost podobný Hlohyni šarlatové, tak jsem to spletla a natrhala si plody.Nechala jsem to ověřit v Botanické zahradě. Je sice jedlý, ale nevím jestli má léčivé účinky.

Nejlepší odpověď
Drap

Rakytník má spoustu léčebných účinků. Vše najdeš na netu. Je jedlý. Využívám ho již léta.

Další odpovědi
anonym

Rakytník roste v kdekterém parku, vysazuje se i do dělícího pásu silnic…
Je jedlý, léčivý – těžko říct, plody jsou ale poměrně zdravé – jen si nejsem jist, zda zrovny ty z pražských lokalit…
😉