lebooyah

Za jak dlouhou dobu je mozne, aby vznikla rakovina jazyka/plic u bezneho kuraka?

Za jak dlouhou dobu je mozne, aby vznikla rakovina jazyka/plic u bezneho kuraka? Je mozne, aby vznikla i po par cigaretach?

Nejlepší odpověď
gecco

Vzhledem k tomu, že není přesně specifikován spouštěč rakoviny, nelze rozumně odpovědět…
Kouření je jedním z rizikových faktorů rakoviny – ale nefunguje jako vypinač – cvak a máš ji…
😉

Další odpovědi
Alesh

V řádu desítek let… postupně se mu to nasčítává cigaretka k cigaretce plus řada dalších vlivů, genetika, smog atd. a pak to jednoho krásného dne přijde. Pár cigaret má vliv asi tak jako pár návštěv Ostravska. 😉

Luxx

někdo nekouří celý život a dostane ji a někdo kouří desítky let a nic…

dr.luha

Cigarety se nesčítají jako např.UV ozáření při opalování. Škodliviny se průběžně odbourávají. Sedm cigaret denně údajně nezanechává žádné následky.
http://freeglo­be.parlamentni­listy.cz/Arti­cles/1599-koureni-vas-muze-zachranit-pred-rakovinou-plic-.aspx