rakovina děložního čípku

dobrý den, mám stálého partnera už několik let. chtěla jsem se zeptat, zda je i v tuto chvíli pro mě perspektivní očkování proti rakovině děložního čípku.

Nejlepší odpověď
Banshee

Nesmysl, dáte se očkovat proti rakovině děložního čípku a budete mít rakovinu něčeho jinýho.. Je to každýho názor ale podle mě by člověk musel mít očkování proti všemu. Nakonec když budu očkovaná proti všemu, srazí mě auto. Věřím na osud :)

Další odpovědi
hanny 2

Já teda pro tuto vakcínu moc nejsem. Vzhledem k tomu, že jak už bylo zmíněno, studie o účinnosti nejsou a vše se pouze jen přepokládá. To je vlastně jako očkování proti chřipce. Samé reklamy a masáže z různých stran, abychom se nechali očkovat a nebyli pak nemocní. Ale když pak člověk i tak tu chřipku dostane, tak mu řeknou, že bohužel se objevil nový typ. Obávám se, že s touto vakcínou to bude podobné. Každá se bojí rakoviny a určitě by chtěl udělat vše proto, aby ji neměl (hlavně naše dcery). Ale je jasné, že očkováním se nepojistíme. Pomoci může, ale stejně tak se může rakovina objevit jinde.

venkovan

A proč ne. Co víte co a kdo vás ještě čeká. A očkovat by se měli i muži. Tento vir není záležitostí jen žen, ale muži ho spolehlivě přenášejí.
Trochu doplním otázkou těm co říkají, že je to nesmysl, protože nebezpečí číhá všude okolo. Rakovina děložního čpku není zas tak vzácné onemocnění. Nikomu nic nepřeji zlého, ale může přijít situace, kdy lékař řekne nepříjemnou diagnózu a i otázku – proč jste se neočkovala. Nepřeji nikomu ty chvíle nejistoty, když vás lékaři prakticky okamžitě pošlou na CT, biopsii apod.
Myslím, že kdo to prožil, mi přitaká, že je to hodně špatných dnů než se člověk dozví nějakou zprávu.

Natee

Určitě. Já ve svých čtrnácti očkovaná jsem ;)

Babe

mám pocit, že sem někde četla, že ve francii zakázali na očkování proti rakovině děložního čípku reklamu, protože prej neni potrzeno, že funguje.

Deli

A zůstanete si věrni až do smrti?
Pokud neodpovídáte skálopevně ANO, tak se očkovat dejte, nic tím nezkazíte a nic si nebudete vyčítat.
Já své dcery určitě očkovat dám.