autacek

Rakousko zakázalo Italům vstup do země. Jak to, že to jinde jde a u nás to prý zavčas nešlo?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Rakousko sousedí s Itálií, proto může na hranicích zavést příslušná opatření. Česká republika s Itálií co? NESOUSEDÍ!

Další odpovědi
Kryšpín

Rakušáci mají dril ještě z doby France Josefa, dokonce odmítají migranty a na hranice posílají další vojáky.

Edison

Nemluvě o tom, že nyní je již Itálie v celoplošné karanténě, takže teď by to asi i šlo. A taliáni nejso ti, kdo k nám koronu dotáhl. Dokonce si troufám říct, že ji tu ani nerozšířili.

autacek

@pepa25 A to je podle tebe příčina, proč si nedovedeme ochránit vlastní hranice? Dost ubohé zdůvodnění.

Pepa25

Kdo říká, že si nedokážeme ochránit vlastní hranice??! Notabene, když už byly na hranicích přijata opatření (která ale logicky neošetří, když někdo jel z Mikulova do Vídně na nákup a když naopak nějaký italský zájezd jel Brtislava – Krakow a teď k nám přijíždí ze severu). Dotaz byl, proč Rakousko může reagovat jinak než ČR, což jsem logicky vysvětlil.

Mc Merkurion

… ne, jen logický zdůvodnění …

Mc Merkurion

… když udělaj něco pozdě >>> kritizuješ … když udělaj něco brzo >>> kritizuješ … nechceš si dát voraz ??? i opozice už začla vládu chválit …

autacek

@Mc Merkurion Tak poslouchej ty věčný obhájce koblihodárce. Koronavirs se zastavit nedá. Buď se udělají co nejrazantnější opatření hned, aby se to zpomalilo, nebo to, co se předvádí, je jen šaráda vždy s křížkem po funuse. Především nevyhlášení zákazu (turistických) cest do Itálie, rajzování si u nás nakažených Taliánů bez nejmenšího omezení, kdy vlastní národ pod pohrůžkou lilvidačních sankcí nutí být v karanténě a jiní z těchto stránek by je nejraději nechali i bez jídla a peněz chcípnout hlady, do divadla nesmíš, ale v bazénu se společně koupat, nebo mačkat v metru, můžeš, atd. atd. Jsem zvědavý co přijde za „novinku“ zítra.

Mc Merkurion

… kdyby lidi používali mozek a nečekali, až vláda z doporučení udělá zákaz, nic by se nestalo … ale to by člověk musel myslet (a ne jen na sebe, ale hlavou) …

autacek

Jestli ono to nebude třeba vnímat v širších souvislostech a vláda dělala jen taková opatření, aby nemusela cálovat, ale přehodila finanční zátěž na (vybrané) jiné. Ono totiž kdyby byl vyhlášen místo doporučení zákaz, chovalo by se to finančně úplně jinak.

mosoj

Auťáčku, typickej čecháček, že. Je třeba používat ten mozek, pokud ovšem je k nalezení!

Mc Merkurion

… sakra, a četl jsi taky něco vo kompenzacích ??? … a na druhou stranu: kvůli tomu, že někdo si neodpustí dovolenou to teď budem cálovat všichni, no holt je demokracie, tak nemusím myslet na jiný … chvilkaři by mimochodem byli (a taky byli) první, co vládu kritizujou za to, že rozhazuje … a jinak by se to nechovalo, zakázali kouřit v hospodách a nikomu nevrátili peníze za promarněný investice do klimatizací a i jiný příklady, prvně si něco zjisti, než tu budeš zase plácat ty svý moudra …

autacek

@Mc Merkurion a je ti jasné, že kdyby vláda vyhlásila Itálii za nebezpečnou zemi, tak pojišťovny musely cálovat, ale takhle to nechali na lidech, co si na dovolenou šetřili celý rok, jestli ji nechají propadnout? A těch vy**aných rozhodnutí, pro ty co ví o čem je řeč, je mnohem víc.