Avatar uživatele
anonym

Radši byste věděli, kdy umřete, či byste raději věděli, jak umřete?

Řekněme, že si musíte vybrat. Co to bude? Proč je pro Vás druhá varianta nepřístojná? Zdůvodníte to?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Kepler před 2473 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

Raději budu vědět kdy umřu.

Nejlepší je nevědět ani kdy ani jak. Hlavně rychle, bez bolesti a obtěžování ostatních.
Od okamžiku narození je jasné, že smrt je součástí života, jen je těžké zbavit se strachu z její neodvratitelnosti. Proto je potřeba prožít život se vším co přináší a zbytečně ho neznepříjemňovat sobě i okolí.
Vědět jak by do jisté míry znamenalo jistou izolaci. Strach přejít křižovatku, sednout na kolo, bát se kolemjdoucích, bedlivě sledovat každou bezvýznamnou odchylku zdravotního stavu.
Pokud není jiná volba, beru možnost kdy. Umřít na chodníku v deštivém počasí nebo sněhové břečce, nedejbože s motykou v ruce, znamená dvojnásobné výdaje za provedení poslední hygieny…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Raději budu vědět kdy umřu.

Nevyhovuje mně ani jeden bod ankety. Je to otázka hypotetická, myslím si, že je zbytečné takto uvažovat, i když jdeš o zábavu.

1. Vědět, kdy umřu, by určitě nebylo příjemné, když by se den blížil, co by bylo … Jak se na odchod ze světa připravit? Čekat, že ta zubatá stojí za postelí?

Kdy nastane DEN D ať radějí zůstane napsané ve hvězdách … Přece mohlo dojít k omylu …

2. Vědět, jakým způsobem odejdu na onen svět, že třeba zahynu při dopravní nehodě, nebo při bouři, třeba při nějakém útoku atd. rovněž znamená nejistottu.

Raději nic nevědět, nezabývat se nesmrtelností chrousta, protože odpovědi na uvedené otázky by způsobily jedině chaos …

Žertovat se smrtí se prý nevyplácí …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Raději budu vědět kdy umřu.

Anketa je špatná. Chybí jiná možnost! Ani jednu z těchto variant nepotřebuji vědět. K čemu by mi to mohlo být dobré?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Raději budu vědět jak umřu.

Mě se naopak zdá anketa jasná a cílem autora je zjistit preference mezi těmito dvěma volbami. Pokud by byla třetí volba, či dokonce jiná odpověď, tak by šetření postrádalo smysl. Kdo si nedovede vybrat, nemusí odpovídat.

Já bych volil variantu s nadějí. A možná bych se stejně jako Šípková Růženka snažil tomu co mě čeká co nejdéle vyvarovat. V opačném případě, když víte kdy a ono je to zatraceně brzy, tak je po všem.

No lépe je asi nevědět a radovat se te života, dokud je čas.

Upravil/a: autacek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
synapse

Raději budu vědět jak umřu.

Kdybych věděla, KDY přesně to příjde, tak už budu až do smrti žít nervózní jak prase, i kdyby to mělo být od teď až za desítky let. Způsob smrti (nejen můj) by mě naopak velice zajímal (stejně jako ve škole v dějepise, literatuře..mě vždy víc zajímalo, jak ta osobnost zemřela, než co v životě udělala 🙂 a doteď si několik zajímavých úmrtí pamatuji), je to fascinující.

Upravil/a: synapse

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Raději budu vědět jak umřu.

Souhlasím s autackem, jakkoliv jsou možnosti ankety nereálné, ale jinak je zadána správně, i když zbytečně. Stačila by prostá otázka. Že jednou umřu, to je jisté. Kdybych věděl jak, nebylo by to tak stresující. Představa, že bych věděl kdy, by mi ze zbytku života udělala peklo.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

Raději budu vědět jak umřu.

Raději bych věděl, jak to bude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mira14

Raději budu vědět kdy umřu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Ještě že platí přísloví: „Smrt je jistá, její hodina je nejistá.“ 🙂

před 2472 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Já bych chtěl vědět, co dělat, abych neumřel. 😉

před 2472 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

A JÁ bych rád věděl, kdy a jak skapou ti, který nemám rád! ;)

před 2472 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

A já bych rád věděl jak to beztrestně zařídit!

před 2472 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek