zazubek1998

Jak vyměnit autorádio za starší model, je-li stále pod proudem (viz popis níže)?

Dobry den. Ahoj. Koupil jsem si nove radio Orava. Chci ho vymenit za starsi Sony. Jde o to, ze je radio stale pod proudem. Dneska jsem se dival do kabelaze a neco jsem zjistil. Kabely v ISO konektoru jsou zvlastne zprehazene. V casti konektoru A je vyvod c. 4, ktery by mel byt spojen se spinackou, a vyvod c. 7 spojeni s baterkou na stale napeti. Jde o to, ze vyvod c. 4 je spojen s vyvodem c. 7 kratkym kabelem. Takze si myslim, ze staci zamenit kabely v konektorech. Prosim o radu. Diky

Odpovědi
Hlada

Není mi úplně jasné, na co se ptáš.
Správně má být na špičce 4 trvalé napětí, na špičce 7 spínané. U některých rádií je to ale obráceně. Je to nutné vyčíst z manuálu nebo vyzkoušet. Jestli jsou v autě oba kontakty spojené, tak zřejmě chybí přívod od spínačky. Je tedy potřeba ho tam přivést nebo rádio vypínat zvlášť.