radim mrknout;)

http://www.you­tube.com/watch?v=jY0PxPj­vnns&feature=re­lated

Nejlepší odpověď
Jikra

To vypadá na klamné cíle které vystřelují vojenská letadla nebo helikoptéry pro oklamání teplem naváděných raket.

Další odpovědi
led

Ako správne povedal Jikra, lietadlo v pasívnej obrane s klamnými cieľmi. Ak si občas pozrieš nejaký akčný film s vojenskými lietadlami, tam sa toho nabažíš.

anonym

Malé doplnění k odpovědi od Jikra; jedny z prvních prvků pasivní obrany používaly už na sklonku poslední světové války i britské a americké bombardéry nad Německem, kdy vypouštěly mračna staniolových pásků, jež značně znemožňovaly radarové zaměření protiletadlové obrany.
Při likvidaci německých ponorek měly radary na lodích (a později i na letadlech), nezastupitelnou roli.
Téměř srovnatenou jako prvenství USA ve vývoji jaderných zbraní a tím rázné porážce fanatického Japonska.

verunka483

vážně super dotaz…