mandat

Řadili Němci Moravany a Čechy spíše k „nadlidem“, nebo k „podlidem“?

Odpovědi
Emefej

K nadlidem rozhodně ne.

cipango

Všichni, kteří nesplňovali Hitlerovi požadavky na „správného“ člověka, tedy nevypadali jako příslušníci árijské rasy či nebyli Němci, byli řazeni mezi „podlidi“ nebo spíš ještě hůř. Malým dětem byla někdy poskytována šance na přežití tím, že je Němci nechali poněmčit – odtrhli je od rodiny a poslali je na převychování do ukázkových německých rodin.

NikkiHeat

Slovanské a židovské národy – podlidi. Germánské – nadlidi.

Kelt

Dělení lidí na dvě skupiny podle nějakých nesmyslných kategorií, to se doufám už nebude nikdy opakovat. Například Němci – árijská rasa, to byli über Mensch – nadčlověk, nadlidé. V podstatě je každý nacionalista, ale Němci to fakt přehnali, Další dělení podle původu, třídy atd, nesvědčí příliš o inteligenci tvůrců této ideje.
Buď někdo vyhovoval a souhlasil, pak byl dobrý, nebo byl out. A pokud jde o Němce, ti chtěli určité národy, především slovanské vyhubit. Ale i tak se našli lidé, kteří spolupracovali s Němci – kolaboranti. A ani ty nepovažovali Němci za nadlidi.