Efchen

Řadí se perník jako druh vánočního cukroví?

Na Vánoce se perníčky pečou,ale i jindy v roce,takže je to vánoční cukroví?
Ikdyž linecké se také peče i přes rok a vánoční cukroví je to bez pochyby…

Nejlepší odpověď
quentos

podle toho jakej. Perník se ve feťáckým slangu říká taky pervitinu a ten bych mezi vánoční cukroví neřadil.

Další odpovědi
manon

Já to mám s tím názvoslovím trochu jinak – pod pojmem perník si představím spíš buchtu na plechu – litej perník. A pak jsou malé perníčky = medovníčky, ty k Vánocům neodmyslitelně patří. Ale samozřejmě můžou být i medovníčky velikonoční, když vykrájíte kuřátka a vajíčka a kytičky. Nebo se můžou upéct kdykoliv.

Drap

Všchny druhy, které se dělají kolem vánoc, lze řadit mezi vánoční.

anonym

Jako klasické vánoční cukroví beru vanilkové rohlíčky. Ty dávají vánocím tu správnou sváteční vůni. Ale všechno cukroví pečené na vánoce je vánoční. Stejně tak cukroví pečené na velikonoce je velikonoční. No a vánoční perníčky to je radost hlavně pro děti. Obzvlášť když mohou pomoci s pečením nebo zdobením.

tom004

Určitě je to jeden z mnoha druhů vánočních dobrot. Ale dnes už se peče celý rok.Stejně „dopadla“ i vánočka. Ta má časové určení přímo v názvu,ale stejně ji jíme celý rok.U nás se dělá jediné vánoční cukroví,opravdu jen na vánoce,a to sněhové. Móóc velká dobrota. 🙂