david22

Řadí se Mormoni mezi protestantské církve?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano

Další odpovědi
Conchus

Tou jednoznačnou odpovědí si nejsem jist. Ve Wikipedii pod heslem „Protestantské církve“ je odkaz:
Církve a náboženské společnosti s reformačními kořeny, které však nejsou obecně řazeny mezi protestantské­Novoapoštolská církev. Vznikla v Německu v roce 1863.
Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů (mormoni). Vznikla v roce 1830.
Náboženská společnost Svědkové Jehovovi
Náboženská společnost českých unitářů

Filip84

Ne, protože to nejsou (ani) křesťané. Provádí křty za mrtvé, mají freimaurský templ a freimaurské rituály etc., krom (protestantské) Bible mají ještě knihu Mormon, etc. etc.

Je to obdobná, nebo spíše ještě větší, svoloč, jako jehovova organisace, a.s. & svědkové jehovovi.