Kakakoka

Jak správně přiznat dph když provozuji eshop?

Ahoj, potřeboval bych radu do začátku podnikání, mam eshop na internetu (ičo atd mam)
V březnu se mají odevzdavat daně, jak to mam dělat? stačí to vše, co mi chodí na bank učet odečíst dph? a přiznat to? děkuju za rady:)

Nejlepší odpověď
ivzez

Na dálku Vám nikdo seriózně poradit nemůže,
potřeboval by více informací.

Já bych doporučila na ukončení prvního roku podnikání
najmout účetní na DPP (to vyjde asi nejlevněji). Nechte si
od ní všechno ukázat a vysvětlit, další rok už vše můžete
podat sám.

Další odpovědi
gecco

WTF???
___
No – jsi plátce DPH? – v jakém zdaňovcacím období? – čtvrtletně nebo měsíčně?
Pokud ne, pak o jakém odečítání DPH hovoříš?
A pokud ano, jaktože jsi ještě nepodal přiznání za 1.-3. Q tohoto roku?
___
Netuším, co myslíš tímto – „stačí to vše, co mi chodí na bank učet odečíst dph? a přiznat to?“…
___
Dám ti dobrou radu – rychle (ale opravdu rychle, ať máš čas na nápravu dosavadních chyb) si najdi účetní nebo daňového poradce a tu/toho se svými dosavadními obchody podrobně seznam.
Pak se dozvíš (přesně) co a jak.
😉

Hlada

Když budete podávat přiznání k dani z příjmů z podnikání dle §7, musíte vést minimálně daňovou evidenci, ve které vedete záznamy o přijmech a vydání. Ke konci roku spočítáte rozdíl daňově uznatelných výdajů od příjmů, z čehož vám vyjde zisk nebo ztráta. Teprve tuto hodnotu zapíšete do daňového přiznání a spočítáte daň. Výpis z účtu vám bude sloužit jako účetní doklad.
DPH je samostatnou daní. Nemá s daní z příjmů nic společného. Přiznání k DPH se podává samostatně. Vy jste plátcem DPH?

Kakakoka

No, na žvnostenském uřadě, mi řekl že to mam dělat v březnu..