rád bych věděl jestli městský úřad může dělat obstrukce,když nechci mít trvalé bydliště u mé matky.Jak to mám provést

Odpovědi
Michal Kole

Seženete si bydlení, požádáte majitele, aby s vámi šel na městský úřad a tam podepsat, že souhlasí, že si k němu napíšete trvalé bydliště.

ReHu

Pokud ti je 18 let, kup si vlastní bydlení a přihlaš se tam.
Nebo si najdi nájemní byt, kde bude majitel souhlasit s trvalým bydlištěm.

Výletník8

Vezměte občanský průkaz a: pokud dům nebo byt, kam se chcete přihlásit vlastníte, pak doklad o jeho vlastnictví; pokud jste v nájmu nebo podnájmu, pak nájemní smlouvu (v tom případě už nepotřebujete souhlas majitele); v opačném případě buď úředně ověřený souhlas toho, komu byt patří, nebo kdo má platnou nájemní smlouvu, nebo ať přijde s Vámi a souhlas podepíše na místě. Máte-li všechno, úřad obstrukce dělat nemůže.

Zdroj: portal.gov.cz/za­kon/258/2010/10