Kris tyn

ráčkování dá se za měsíc odstranit s pilním tréninkem ?

Dobrý den, Chci se zeptat na kolik procent se dá ráčkování odstranit za měsíc když každý den budu trénovat. Předem děkuji za odpověď

Odpovědi
arygnoc

veď je to rozkošné, prečo odstraňovať?

ak ale chcete správne artikulovať, treba navštíviť logopéda a ten vám povie i svoj odhad, kedy a ako sa vám podarí túto rozkošnosť odstrániť.

štamgast

Neumím říct Ř a několik let jsem chodil k logopedce. Dodnes ho neumím vyslovit ve slově, jen samostatně.

marci1

Ráčkování je tak trochu běh na „dlouhou trať“. Měsíc je asi docela dost krátká doba a samozřejmě nejrychleji se odnaučíš ráčkování, pokud budeš navštěvovat logopeda. Jednoho máme v rodině a vřele Ti logopeda mohu doporučit. 🙂

ponovotny

když budeš pořádně tdnkovat, tak to půjde ;)