Avatar uživatele
annas

R. Descartes: „Myslím, tedy jsem.“ Nemělo by platit i obráceně? Svědčí myšlenková prázdnota o nedostatku názorů?

Nemá/má pravdu Jan Sobotka?
"Proč se někdo brání novým myšlenkám? Co by dělal s těmi starými? “

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? vagra, johana 56, Drap, briketka10, gagaga, rouzi, Kepler, anonym před 2354 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Odpoveď byla označena jako užitečná

»Cogito, ergo sum.«
Platí to i pro pochybnost: »Dubito, ergo sum.«

Obráceně to podle mne neplatí, stačí se rozhlédnout i jen na tomto webu.
Ale líbilo by se mi, kdyby to platilo i obráceně.

Myšlenková prázdnota podle mne svědčí nejen o nedostaku názorů.
Svědčí i o nedostatku vědomostí, představivosti, někdy i empatie, …

Čím víc citátů od Sobotky čtu, tím víc z něj mám pocit,
že se jen snaží něčím zaujmout. (Nejspíš mu křivdím.)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jistě to i obráceně platí, alespoň u běžných, zdravých lidí. Myšlenková prázdnota svědčí nejen o nedostatku názorů, ale hlavně o prázdném žití a životě vůbec.
Pan Sobotka si umí perfektně hrát se slovy, ale jeho moudro běžně neplatí.
Myšlenky zdravému a tvůrčímu člověku přicházejí samy a napadá ho tolik věcí. Ty nové myšlenky jen odsunují někam do pozadí ty myšlenky staré, ale stále je tam někde nosíme a podle potřeby se vynoří.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Nejspíš ano, svědčí. Viděl jsem ve studentském prostředí na strahovských kolejích ten nápis „Cogito, ergo sum“ A to „g“ bylo přeškrtnuto. Citátům pana Sobotky bohužel někdy nerozumím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… todle jsou jenom kydy přemejšlivejch intelektualů >>> nevšimli jste si, jak je nevědomost, slaboduchost krásná? … nezáviděli jste někdy těm bláznům, co si žádný problémy nepřipouští, ti si dokážou užívat života >>> bez starostí …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Mělo by to sice asi platit i obráceně, ale poznal jsem v životě hodně lidí, kteří sice „byli“, ale myslelo jim to špatně, případně se mi někdy zdálo, že jim myšlení dělalo velké problémy a dalo by se říct, že jim to, snad, ani nemyslelo.:-)
A ani se s tím nijak nezatěžovali a co se týkalo jejich názorů, „papouškovali“ vše co slyšeli, bez toho, aby se nad tím zamýšleli.
A novým myšlenkám se tito nemusí ani bránit, žádné je nenapadají.:-)
A zdá se mi, že je jich mezi námi stále, bohužel, ještě hodně a možná i čím dál víc.:-(

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek