wendy05

Pythagorova věta

Vypočítejte obvod obdélníku jehož úhlopříčka má velikost 48 cm a strana b =27 cm výsledek zaokrouhlete na jedno desetinné číslo

Vůbec si s tím nevím rady je to 48 na druhou – 27 na druhou
výsledek je 1575 a dá nevím prosím kdo mi pomůže? :(

Nejlepší odpověď
huxa

ten výsledek odmocni a dostaneš třetí stranu a dál snad obvod obdélníku dovedeš :)

Další odpovědi
anonym

Máš doma matematicko fyzikální tabulky? Tak tam je to i se vzorečkem hezky popsaný.

bolak

Hlavně musíš vědět jak vypadá obdélník, jinak se nehneš z místa.

A pak už je to celkem hračka. Úhlopříčka tvoří s dvěma sousedníma stranama pravoúhlej projúhelník, tudíž platí že u²=a²+b²

„u“ znáš, stranu „b“ taky, takže zbejvá vyjádřit z rovnice stranu „a“
a²=u²-b²
a=√(48²-27²)=√(2304–729)=39,69