pythágoriáda 2013 pro 8. ročník

Myslíte, že se dá najít zadání této matematické soutěže ? Chtěla bych si to zkusit, protože jsem to už propásla ve škole…

Nejlepší odpověď
annas

Otázky přímo ne, ale jen okruhy. Školní kola už stejně skončila.

8. ročník
Obor celých čísel (početní operace, absolutní hodnota, slovní úlohy)
Poměr, přímá a nepřímá úměrnost
Výrazy
Pythagorova věta a její použití
Rovnoběžníky (lichoběžník, vlastnosti rovnoběžníků, výšky,úhlopříčky)
Geometrie v prostoru (válec, jednotky objemu, slovní úlohy)
Statistika (aritmetický průměr, diagramy)

Zdroj: Národní institut dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a školské zařízení pro zájmové vzdělávání

Další odpovědi
Bedy

Starší ročníky asi jo, aktuální až po úplném skončení soutěže.