MrGandy

Původ příjmení Indra

Když už jsme tu rozjeli ty příjmení, tak se ptám na toto. Vím, že to sem až tak moc nepatří, ale budiž.
Doplňuji:
Tak to necháme na toho boha XD

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že je to z křestního jména Jindřich

Další odpovědi
hanulka11

ano v nářečích se mnohdy vypouštěly písmena Jindra -Indra
a i další Hindra, Hindrák – z antroponyma Jindřich

fcoop

Indra (v sanskrtu इन्द्र nebo इंद) je védský bůh hromu a blesku, který stojí v čele většiny védských bohů. Podle védské mytologie je Indra neporazitelný bojovník obrovské postavy. Je mnohdy popisován v abstraktní rovině, jako síla či kosmická energie. Jeho kult byl v Indii velmi rozšířen. Indra dále vystupuje v mnoha mytologických příbězích i nehinduistických indických náboženstvích.(Net)

mosoj

Milouš Jakeš, Bilak, Indra, Kolder .......... bohové k pohledání !!