helena52

Původ přijmení

Nevíte někdo původ přijmení Vavřina? Děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
ratava

Příjmení Vavřina je jednou z odvozených variant od příjmení Vávra, které pochází z osobního jména Vavřinec. Vavřinec je latinského původu a znamená „laureátský, pocházející z města Laurenta (Laurentum)“; původní význam základového slova (lat. laurus) je „vavřín“, přeneseně „vavřínem ověnčený; vítězný“.

Statistky Ministerstva vnitra ČR evidovaly ke dni 15.7.2009 626 mužů s příjmením Vavřina

Zdroj: ptejte se knihovny