Antipičipes

původ příjmení

Zkoušeli jste někdy zkoumat původ svého příjmení? A přišli jste na něco zajímavého?

Nejlepší odpověď
quentos

už kdysi na gymnáziu v rámci ČJ, věnovali jsme tomu celou hodinu. To mé prý pochází ze starogermánského „Roden“, česky „pasák“ – ale v tom chovatelském slova smyslu, nevykládejte si to špatně ;{)=

Dnes už tedy nesouvisí, ale zamlada jo, pásl jsem ovce a kozu, dokud neskončily v mrazáku ;{)))=

Další odpovědi
led

Ano. Na Slovensku je napríklad poznať, ktoré meno bolo poslovenčené v časoch Slovenského štátu.Vo väčšine prípadov pôvodné meno bolo maďarské alebo nemecké.

Michal

Nikdy jsem to nedělal,a ani mě to nezajímalo.Je to zajímavý nápad.

anonym

Ano! A na mě docela sedí v souvislosti s mou profesí. Je to k zasmání, ale přesto si dneska nemohu zaboha vzpomenout jak se jmenuji:-) Bohužel si také dnes nemohu vzpomenout po jaké rostlině jsem získal příjmení D

lorja

Moje vyvdané příjmení je v překladu „bobkový list“.Takže jsem vděčnější za jeho německou verzi.