Reezo

Putna vs Zeman

co si myslíte o tomto konfliktu? Na idnes je celkem horká diskuse a hází špínu z jednoho člověka na druhého. Rád bych požádal místní kapacity o názor.

Nejlepší odpověď
anonym

Putna reágoval nepřiměřeně skrz média

Titul profesor je důstojný znak autority a akademické úrovně.
Ventilování přes media je krajně nevhodné, jednání o kompromisu má zásadně probíhat v diskrétních kuloárech, stejně jako trapné půtky o jmenování velvyslanců.
Vulgární urážky na transparentech odpovídaj tak potrhlým anarchistům, takže účelové řeči o svobodě politického názoru jsou směšné a nouzově zlehčující zjevné pochybení.
V celé historii dokázali i moudří filozofové a politologové hlásat své téze na úrovni a přiměřenými prostředky, aniž by se shazovali a museli poskakovat jak tajtrdlíci mezi pokleslou lůzou.
Nebýt bezohledného bulváru, jenž baží po senzacích a skandálech, asi bychom to tu ani neprobírali.
Je to jen další příznak trvalého úpadku obecné společenské kultury a sociálních vztahů.
Doplňuji:
To, že tazatel nedal ani po 10 dnech důsleně nikomu palec, má mít nějaký symbolický význam?
Copak tím snaživým uživatelům asi dává najevo?

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kul­turn%C3%AD_a_so­ci%C3%A1ln%C3%AD_an­tropologie

Další odpovědi
marci1

Je mi to putna

Doplňuji:
Ale proč profesory nejmenuje ministr školství ? Copak prezident je robot,který jen podepíše, co mu předloží ?

pl4toon

Myslím si, že jednání pana Putny je správné

Neschvaluji všechny Putnovy kroky, je to trochu kontroverzní osobnost. Ale nedopustil se ničeho tak závažného, aby nemohl být profesor na universitě. Zeman do toho nemá co kecat. Nechápu proč je jmenování profesora v rukách presidenta. Logicky je to nesmysl.
Můžeme se zatím jen dohadovat, proč to Zeman udělal. Nevěřím, že je to takový pitomec a mizerný progniostik, že by si nedokázal spočítat, jak tím pobouří akademickou obec.
Podle toho jak se zachoval dnes, si myslím, že tohle byl od začátku jeho cíl, odnětí pravomoci rektorům a dát ji ministerstvu školství. Nevím proč to udělal, ale nabízí se to jako logický vývod.

wertos11

Myslím si, že jednání pana Putny není správné

jirkajirka

Myslím si, že jednání pana Putny není správné

Doplňuji:
Označit katolíky za buzny je trochu silné.Tak studovaný vysokoškolák by se především měl umět chovat k lidem.Plně souhlasím ze Zemanem.