vivatisCZ

Působí opravdu na hady hudba?

Je to pravda nebo jen ubohé pouliční divadlo?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Techno párty zcela určitě ano. Ale jinak ne, had je hluchý, vnímá jen otřesy.

Další odpovědi
anonym

Hadi – v našem smyslu slova, neslyší – takže to divadlo spočívá v tom, že had sleduje zrakem pohybující se píšťalu.

Kelt

Had má špatný sluch, neslyší hudbu.Kdysi byl film, kde fakir pouštěl hudbu z magnetofonu a had nic. To je jen efekt pro diváky.

Houslovyklic

Nepůsobí, hadi nic neslyší.
Jestli myslíš to, jak někdo hraje na flétnu a had se pohybuj do rytmu, tak to je reakce ne na hudbu, ale na pohyb flétny…

Packal

Had velice špatně slyší, reaguje jen na otřesy. Takže flétnu had neslyší, ale reaguje na pohyb té flétny.

anonym

Odpovím trochu jinak: Pouliční vystupování s plazy (jakékoliv) je na hranici
a většinou za hranicí porušování zákonu na ochranu proti týrání.
Had je často podchlazen, odstraňují se mu případně jedové zuby nebo váčky,
je chován často
v nevyhovujících podmínkách, je využíván k veřejnému vystoupení a k získávání finanční odměny pro svého majitele.
Je žádoucí aby se každé takové vystoupení hlásilo na patřičné úřady nebo policii.

http://plazi0­.webnode.cz/ha­di/hadi-a-lide/

Tančící hadi a hadí kouzelníci

Hadí kouzelníci jsou nedílnou součástí koloritu severní Afriky, a zvláště Indie. Ke svým produkcím využívají většinou kobry, zvláště kobru královskou (Ophioophagus hannah) a kobru indickou (Naja naja). Jejich produkce se zakládá na jednoduchých technických dovednostech zahalených do oblaku tajemna. Hadi rozhodně nemohou slyšet hudbu kouzelníkovy flétny. Vztyčují se do výstražného postoje pouze v reakci na pohyb kouzelníkovy flétny a rukou. Kouzelník spoléhá pouze na svou znalost hadího chování. Určité riziko povolání však tato profese přináší a ani kouzelníci se občas nevyvarují ušknutí, které může skončit i tragicky. Nekteří z nich se chrání tím, že kobrám vyrážejí jedové zuby nebo že je před produkcí nechávají opakovaně kousat například do látkového zámotku, dokud nevyčerpají své jedové zásoby. Když kouzelník líbá kobru na temeno hlavy, není to tak nebezpečné, jak se zdá, neboť hadí výpad může směrovat pouze dolů, dopředu nebo v menší míře do strany. Jiní kejklíři nutí kobry do souboje s promykami. Kobry tyto souboje většinou zaplatí životem, což podle toho, kdo četl příběh o Rikki Tikki Tavim z Knihy džunglí od Rudyarda Kiplinga, není žádným překvapením. V Japonsku a v Indii existují i kejklíři, kteří si zasouvají živé hady do nosu a ústy je vytahují ven. Tance s hady, které toho s těmi indickými nemají mnoho společného, můžeme vidět i po kabaretech a striptýzech celého světa. Tanečnice při nich využívají nejedovaté a zcela neagresivní hady, jako jsou krajty tygrované (Python molurus) nebo hroznýši královští (Boa constrictor). V některých částech Spojených státu se podél silnic konají chřestýší show.

Více zde: http://plazi0­.webnode.cz/ha­di/hadi-a-lide/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.web­node.cz
Doplňuji:
http://www.mev­s.cz/wp-content/upload­s/2014/01/pod­minky_pro_vys­tupovani_se_zvi­raty.pdf