Otazník123

Působí na člověka přetížení, pokud padá a zrychluje ve volném pádu?

Nejlepší odpověď
gecco

Přetížení je působení větší síly, než je normální tíže v gravitačním poli Země.
Takže bude-li se dotyčný volným pádem pohybovat s větším zrychlením, než je cca 9,81 m/s2, bude na něj působit přetížení…

Další odpovědi
Kepler

Ne, pokud padá ve vzduchoprázdnu: to je ve stavu beztíže. V extrému, pokud „padá“ z oběžné dráhy, atmosféra jej brzdí tak intenzivně, že vyvolává citelné záporné přetížení.