Avatar uživatele
ahold

Působí brokolice stejně nadýmavě jako květák?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gagaga, da ny před 2595 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

"Brokolice, květák: Jsou sice zdravé a nacpané vitamíny, ale řada lidí nesnáší jejich typické aroma. Dalším nepříjemným efektem brokolice a květáku je jejich výrazně nadýmavý efekt. Jde o důsledek rafinózy.

To je další druh nestravitelného cukru, který v tlustém střevě kvasí s bakteriemi, produkujícími plyn. Špatnou zprávou pro milovníky brokolice a květáku je to, že s nadýmáním nelze bohužel nic udělat.

Můžete je zmírnit tím, že budete tuto zeleninu pojídat společně s dalším jídlem, ale zcela zamezit nadýmajícímu efektu zamezit nemůžete."
http://www.fo­rexample.cz/vi­ew.php?nazevclan­ku=7-jidel-ktera-zpusobuji-nadymani&cislo­clanku=2012020014

Vařím brokolici stejně jako květák s kmínem. Kdysi mně doporučila známá lékařka, že když k ní nepřidáme tuk, nadýmání se zmírní.

Nebo nepít nejméně čtvrt hodiny před jídlem a po jídle.
Po jídle volit teplý nápoj, např. fenyklový, mátový nebo heřmánkový čaj. Studený nápoj stav zhoršuje.

Pokud se tento druh zeleniny vaří dlouho, nadýmání se zmírní. Ale to u brokolice není zrovna žádoucí.

U každého je to jinak.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Pokud tě nadýmá květák, bude tě nadýmat i brokolice – tyto zeleniny ´fungují´ velmi podobně…
Mne nenadýmají…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Květák mě většinou může „rozervat“, u brokolice tento efekt nepozoruji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Netuším…
Květák mne nenadýmá a brokolici mám zakázanou lékařem.
Domnívám se, že její význam např. při hubnutí je zbytečně přeceňován ;).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek