ShadyPony

Poradíte, jak se zbavit u psa pupínků po kousnutí klíštětem?

Našemu psovi se po kousnutí klíštětem udělal na tom místě jakýsi malý vystouplý boláček. Vypadá to jako vystouplá bradavička. Na celém těle jich má asi 10. Můžete mi poradit jakým způsobem se to objevilo a dá se toho nějak zbavit? Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Někdy se na boláčku udělá i stroupek. Pomáhá ,podle mých zkušeností, místo pravidelně mazat. Lze použít i obyčejné sádlo. Pokud problém bude dlouhodobě přetrvávat, nezbývá než navštívit zvěrolékaře.

Další odpovědi
gecco

→ veterinář…
😉
VarB – pokud si troufneš a pes ti věří, prostě „pupínek“ rozřízni, vymáčkni (vyloupni) a vydesinfikuj – velmi pravděpodobně se jedná o ztuhlý hnis z původní ranky.

redy

Ale úplně nejlepší je tomu předcházet. Calibr mu kup, můj pesan klíště vživotě neměl.

Ošetřit jak píšou kluci 🙂

ReHu

Jak hodně malý / velký je?
Jakou má barvu?
Jak dlouho je má?
Je měkký, tuhý?

Být tebou, až půjdeš na veterinu, třeba na očkování, ukaž to doktorovi a zeptej se.

Co dáváš psovi jako prevenci proti klíšťatům?

redy

Gecco už zase jsem vyčerpala:-(

gecco

😉