simito

Pulzování v uchu?

18.2.2016: Zdravím,mám problém s pulsováním v uších.Prostě asi slyším proudění krve.Není to trvalé.Dělá mi to třeba,když se postavím,ohnu pro něco nebo se protáhnu.Musim se přestat hýbat a za chvilku to přestane.Někdy mi to začne dělat,jak otočím hlavu do boku a jak dám zpátky,tak přestane. Předem cítím takový tlak a vím,že to začne. Když přiloží v tu chvilku někdo ucho k mému uchu,tak to taky slyší. Dělají mi to obě uši. Na ORL vyšetření ok,EEG ok,CT ok,sono magistrál.moz.tepen ok a RTG páteře mám u sebe,ale nerozumím a na neurologii jdu až za týden. Nemáte někdo podobný problém? Myslíte,že to může být od páteře? Ta mě celkem trápí.

Odpovědi
anonym

Tak s takovým vyšetřením, které jsi absolvoval, se ptáš nás? Ale od páteře je mnoho příčit problému a může ten tvůj pod něj vpadat.

Kepler

Když to zatím nevědí ani doktoři, tady pomoc nenajdeš. I kdyby podobný problém měl někdo z uživatelů, příčin může být víc. Počkej co na to neurolog.

Radius

A co krevní tlak, doporučuji ti ho občas změřit.
Když jsem ho měl vyšší (kvůli rozčílení), také mi pulsovalo v uších, pak jsem dostal léky na snížení tlaku, jenže byly moc silné a já pak měl zase nízký tlak, když jsem pak v klidu seděl v křesle a vstal a ušel jsem pár metrů, točila se mi dost hlava, že jsem se musel něčeho podržet (třeba kliky u dveří nebo zábradlí u schodů) a chvíli počkat. Pak jsem dostal jiné léky na snížení tlaku a už je to zcela v pořádku. Dnes existují různé léky na tlak, některé jsou dost silné.