Pukající párky…

Pukají při vaření jen nekvalitní nebo kvalitní? V nekvalitních je škrob, mouka a peří, je možné že když to nasákne vodou tak to střívko praskne. Masový párek by neměl mít důvod prasknout když neobsahuje nasákavé materiály.

Odpovědi
anonym

I ty kvalitní párky,špekáčky i buřty za komoušu pukaly a byly kvalitní.Nesmí se vařit,jen v horké vodě ohřát.

dudu

Potvrzuji odpověď kolegy barbakana. Můj otec byl mistr řeznický a uzenářský a často jsem mu asistoval při výrobě uzenin, jelit a jitrnic. Všechny tyto výrobky se tzv. ovářely a na dotaz jak má být voda teplá, otec v legraci odpovídal, že přesně 78,5 stupně.